Ефективні способи лікування варикозу

У сучасній судинній хірургії переважно застосовують малоінвазивні методики, що ґрунтуються на можливостях передових медичних технологій. Говорити про те, який спосіб лікування варикозу є найефективнішим, не зовсім коректно — кожну історію хвороби ретельно вивчають та аналізують, перш ніж лікарі оберуть оптимальний варіант, зважаючи на особливості патологічного процесу, вік, стан здоров’я та багато інших факторів.

Критерії вибору методики лікування

Головними критеріями вибору способу лікування варикозу у комерційній медицині є:

 • ефективність;
 • безпека;
 • відсутність побічних ефектів;
 • тривалість збереження результату.

Кожна з технологій має як переваги, так і недоліки, а також обмеження в застосуванні. Пацієнтам, які звертаються до клініки з проблемою варикозу, важливо розуміти серйозність патології — це не естетичний дефект і не тимчасова проблема, яку можна усунути за косметологічними методами.

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок – багатофакторне захворювання, причини якого не до кінця вивчені. До групи ризику включають жінок та чоловіків зі спадковою схильністю, вагітних, а також осіб з порушенням обміну речовин. Інші фактори ризику: ожиріння, куріння, малорухливий спосіб життя, особливості професійної діяльності (робота, за якої людина більшість часу проводить на ногах).

Кожен приходить до лікаря з власною історією, симптомами, особистими побажаннями. Наприклад, жінок завжди хвилює естетичний результат, що цілком природно та зрозуміло. Враховуючи весь комплекс пріоритетних та другорядних факторів, фахівець обирає найбільш обґрунтовану хірургічну методику.

Щодо консервативних способів лікування варикозних вен, на них не варто покладати великі надії: сучасні медичні препарати здатні лише нівелювати симптоматику та уповільнити прогресування патології.

Варикоз відносять до захворювань з необоротним характером перебігу, тому вилікувати його ліками, мазями та народними засобами неможливо. Рано чи пізно пацієнт звернеться до флеболога задля кардинального вирішення проблеми. І варто пам’ятати: що раніше буде виявлене захворювання — то більш щадна хірургічна методика застосовуватиметься для її лікування. [1]

Малоінвазивні методики

Для лікування варикозу застосовують низку сучасних малоінвазивних методик:

 • склеротерапію — введення у вену спеціальних препаратів (склерозантів) під ультразвуковим контролем;
 • мініфлебектомію — видалення фрагментів уражених вен та вузлів через мініатюрні проколи на шкірі;
 • ендовазальна лазерна коагуляція, ЕВЛК — найпрогресивніший спосіб лікування варикозу, заснований на особливостях впливу теплової енергії лазерного випромінювання;
 • застосування клейового складу VenaBLOCK — введення до варикозної судини біологічного клею під ультразвуковим контролем.

З усіх перерахованих способів лікування варикозу на ногах, найефективнішим, універсальним та найбезпечнішим методом визнано технологію ЕВЛК, або лазерну облітерацію. Це «золотий стандарт», що застосовують у медицині для лікування найпоширеніших форм варикозної хвороби.

ЕВЛК: «золотий стандарт» у лікуванні варикозу

ЕВЛК (ЕВЛО) — найефективніший спосіб лікування варикозу І-ІІІ стадії при ураженні підшкірних та перфорантних вен. Застосування методики засноване на вмінні працювати з медичними апаратами нового покоління та глибоких знань у спеціалізованій галузі. Методика прогресивно розвивається, при цьому  розширюється й перелік клінічних завдань, що вирішуються за допомогою ЕВЛК.

Процедуру проводять амбулаторно (в стерильній операційній), і вона включає такі етапи:

 • лікар робить прокол у судині порожнім катетером під контролем УЗ-апарату;
 • у області хірургічного впливу тканини обколюють місцевим анестетиком;
 • у вену вводять світловод з лазером;
 • прицільно спрямований промінь направляють у зону ураження під контролем ультразвукового датчика;
 • теплова енергія нагріває судину, внаслідок чого відбувається склеювання (склерозування) вени;
 • лікар вилучає  інструменти, місце проколу обробляє антисептиком, зверху накладає стерильну серветку.

Завершальний етап — надягання компресійного трикотажу на прооперовану ногу. Пацієнт відправляється додому одразу після закінчення процедури. Спеціальної реабілітації не потрібно, але певних рекомендацій лікаря дотримуватися необхідно. Насамперед, це стосується використання медичного трикотажу, рухової активності та деяких тимчасових обмежень (відвідування лазні, басейну, СПА-комплексу). [2]

Результат застосування ЕВЛК

 • Чудова естетика (відсутність шрамів та рубців);
 • мінімальний ризик рецидиву;
 • відсутність больових відчуттів
 • відсутність побічних ефектів; 
 • короткий період носіння компресійного трикотажу (2 тижні).

Дуже важливо правильно обрати медичний заклад та спеціаліста для лікування варикозу на ногах. Результат залежить від досвіду лікаря, якості обладнання, системи консультування та медичного обслуговування пацієнта.

Клініка, у якій проводить операції судинний хірург Барабой Костянтин Вікторович — це центр застосування новітніх технологій, що гарантують найкращий лікувальний та естетичний результат.

Контактні телефони для запису на консультацію: +38 (044) 290-37-45, +38 (067) 211-54-75 або замовте зворотній дзвінок.

Джерела:

 1. Горбунов В. В. Варикозне розширення вен. Лікування традиційними та нетрадиційними методами. / Москва: АСТ, 2011. ISBN 978-5-271-39581-9
 2. Кирієнко А. І., Богачов В. Ю., Гаврилов С. Р. та співавт. Хронічні захворювання вен нижніх кінцівок у працівників промислових підприємств Москви. Результати епідеміологічного дослідження// Ангіол. та судину. хір. - 2004. - Т. 10. - № 1. - С. 77
 3. Неврологія. Довідник практичного лікаря. Д. Р. Штульман, О. С. Левін. М. "Медпрес", 2008.

Задати питання

Ваш email не буде опубліковано.