Як вилікувати варикоз

У разі виявлення вами на нозі вени, що виступає, або венозного вузла — відразу записуйтеся до флеболога. Це судинний хірург, який займається лікуванням вен. А оскільки варикозна хвороба є однією з найпоширеніших у переліку судинних патологій, значна частина пацієнтів звертається до лікаря саме з цією проблемою.

Використання аптечних кремів, мазей, таблеток та народних відварів, що рекламують по телевізору та в Інтернеті, лише на певний час й частково усуне симптоматику і трохи пом’якшить прояви хвороби. Проблема не зникне, а витрати на ліки лише зростатимуть. Ось чому лікарі наполегливо кажуть про важливість звернення до фахівця без зволікання — щойно з’явилися перші симптоми патології. Консервативні способи лікування варикозу ніхто не скасовує, але схему прийому препаратів має прописати лише лікар й тільки після обстеження.

Обстеження

Як правило, на першій стадії варикозу жінок більше турбує не власне хвороба, а її прояв у вигляді косметичної вади. Виступаючі вени на ногах псують естетику тіла, змушують жінок відмовлятися від коротких суконь та спідниць. Вибір клініки часто ґрунтується не на відгуках пацієнтів та репутації клініки, а на інших критеріях, якими можуть бути ефектна реклама чи вигідні ціни.

Прийом не забере багато часу, оскільки варикоз – хвороба доволі «помітна». Лікар розпитає вас про симптоми, проведе огляд, поставить питання про стан здоров’я, перенесені хвороби й операції, наявні спадкові фактори, після чого призначить ультразвукове обстеження[1].

Під час другого прийому лікар обговорить з вами методи лікування: розповість про сучасні малоінвазивні методики, засновані на застосуванні нових апаратів та різних медичних препаратів, що «виключають» уражену судину з загального кровотоку.

Більшість хірургічних методів не передбачають створення відкритого доступу до ділянки, що оперується, тому такі втручання називаються малоінвазивними, або міні-інвазивними. Що більше варикозних вен і більш виражений ступінь їх ураження — то складніше застосовувати малотравматичні техніки хірургічного лікування.

Одним із найефективніших способів лікування варикозної хвороби є ендовазальна лазерна коагуляція (також цей метод називають ендовенозною лазерною облітерацією, або абляцією). Лазерний промінь генерує теплову енергію, що нагріває уражену вену зсередини, внаслідок чого вона склеюється (коагулюється) і за деякий час розсмоктується.

У жодній особливій підготовці до ЕВЛК не має необхідності, крім забору стандартних аналізів. За тиждень до операції слід відмовитись від куріння, алкоголю. Якщо шкідливих звичок немає — то й обмежень не існує.

Перебіг операції

У призначений час ви приходите до клініки. Медсестра зустріне вас та супроводить до операційної. Лікар ще раз докладно розповість вам про перебіг операції, що для багатьох пацієнтів має вагу.

Далі вас вкладають на кушетку і лікар наносить по шкірі розмітку (у цей час медсестра вводить місцевий анестетик) і через невеликий прокол усередину судини вводить світловод з лазерним наконечником (діаметр світловоду визначається до початку операції). Усі дії хірурга контролюють ультразвукові прилади[2].

Пацієнти не відчувають ні болю, ні дискомфорту. Ненадовго може виникнути почуття важкості та розпирання у нозі. Операція триває 20-30 хвилин. Після вилучення інструментів накладається пов’язка, пацієнт надягає компресійну панчоху і може вирушати додому. Обмежень після втручання небагато: 2 тижні компресії та заборона відвідування СПА, солярію та сауни.

Ціни на ендовазальну лазерну коагуляцію

Усе КонсультаціяЛікування

Первинна консультація флеболога

200 грн

Постановка діагнозу і призначення лікування у флеболога

200 грн

УЗД вен нижніх кінцівок

350 грн

Підбір компресійного трикотажу

50 грн

Повторна консультація флеболога

350 грн

Комплексне обстеження у флеболога

Консультація + УЗД вен + призначення лікування + підбір компресійного трикотажу

800 грн 700 грн

Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) (вартість анестезії не включена)

Ендовазальна лазерна коагуляція варикозних вен - I категорія складності

22 000 грн

Ендовазальна лазерна коагуляція варикозних вен - II категорія складності

26 400 грн

Результат

Результат після оперативного втручання – відсутність болю та важкості у ногах, відновлення зовнішньої естетики (вен не видно). Лазерна дія запускає механізм вироблення колагену, тому шкіра стає більш гладкою та щільною. ЕВЛК – справді найефективніший метод лікування варикозної хвороби[3].

Для отримання очікуваного результату вам треба звернутися до фахівця, який має великий досвід у проведенні таких операцій. У центрі «Флеболог» для працює хірург, здатний вирішувати найскладніші проблеми при лікуванні варикозної хвороби. Хоч би як це повторювалося, але здоров’я треба довіряти професіоналам!

Роботи судинного хірурга Барабоя Костянтина Вікторовича (до і після)

Лазерное лечение варикоза, фото 1Лазерное лечение варикоза, фото 2
Лазерное лечение варикоза, фото 3Лазерное лечение варикоза, фото 4
Лазерное лечение варикоза, фото 5Лазерное лечение варикоза, фото 6
Лазерное лечение варикоза, фото 7Лазерное лечение варикоза, фото 8
Лазерное лечение варикоза, фото 9Лазерное лечение варикоза, фото 10
Лазерное лечение варикоза, фото 11Лазерное лечение варикоза, фото 12

Джерела:

  1. Горбунов В. В. Варикозное расширение вен. Лечение традиционными и нетрадиционными методами. / Москва: АСТ, 2011. ISBN 978-5-271-39581-9
  2. Неврология. Справочник практического врача. Д. Р. Штульман, О. С. Левин. М. «Медпресс», 2008.
  3. Подколзина В. А., Абрамович О. Д. Варикозное расширение вен. Травы, которые помогут избежать операции. — М.: Этерна, 2006.

Задати питання

Ваш email не буде опубліковано.