Лазерна коагуляція, флебектомія або склеротерапія: що обрати?

Варикозна хвороба ніг — хронічне захворювання, що виявляється стійким розширенням вен та застоєм крові в уражених судинах. Вени поступово деформуються і подовжуються, але на пізніших стадіях формуються судинні сплетення, як вузликів.

На початковому етапі, коли єдиними ознаками хвороби є втома та печіння в області нижніх кінцівок, люди дуже рідко звертаються до лікаря. Більшість пацієнтів записуються до судинного хірурга на другій та третій стадії варикозної хвороби, коли симптоми неможливо ігнорувати.

Як вибирають методи лікування

Для усунення ознак та симптомів варикозної хвороби використовують кілька сучасних малотравматичних методик. Вибір способу лікування завжди здійснює лікар, виходячи з критеріїв ефективності та безпеки, з урахуванням комплексу протипоказань та допустимого вартісного діапазону. Кожна технологія має певні переваги та обмеження щодо застосування.

 

Якщо можна використовувати (за показаннями) кілька варіантів лікування — судинний хірург має запропонувати найоптимальніший метод за результативністю. У цьому випадку пацієнт бере участь у виборі, виходячи з власних критеріїв та можливостей.

У переліку найбільш передових методів: лазерна коагуляція (ЕВЛК), мініфлебектомія, склеротерапія. При виборі мініфлебектомії або лазера (або застосування інших способів) лікар враховує масштаб і характер розвитку патології, вік і стан здоров’я пацієнта, а також комплекс інших факторів, що впливають на результат лікування. [1]

Порівняння вартості послуг

Назва послуги Ціна
Склеротерапія (без урахування вартості препарату) від 1 000 грн до 5 000 грн
Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) (вартість анестезії не включена) від 25 000 грн до 35 000 грн
Мініінвазивні хірургічні втручання (вартість анестезії не включена) від 3 500 грн до 10 000 грн
Анестезія 200 грн

Особливості малоінвазивних методів

Склеротерапія — найпростіший спосіб лікування початкових стадій варикозної хвороби. У просвіт судини вводять спеціальний препарат (склерозант), що викликає склеювання стінок — судину «вимикають» з кровотоку, після чого вона поступово розсмоктується.

До недоліків методу відносять обмеженість у застосуванні (він не ефективний при впливі на широкі вени), недостатньо чітку передбачуваність косметичного ефекту, збереження ймовірності появи нових варикозних судин на місці раніше склерозованих. У багатьох пацієнтів спостерігається алергічна реакція на речовини-склерозанти, що ще більше обмежує застосування технології.

 

Флебектомія — видалення уражених ділянок вени через невеликі проколи та надрізи. Операцію призначають при запущених стадіях варикозу, коли інші методики застосовувати недоцільно через низьку ефективність.

 

Недоліки хірургічної техніки: травматичність (накладання швів), тривалий реабілітаційний період, необхідність постійного лікарського контролю під час відновлення, тимчасова втрата працездатності, недостатньо високий естетичний результат. [2]

Переваги лазерної коагуляції

Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – метод «запаювання» пошкоджених вен лазерним випромінюванням, після якого судина коагулюється та розсмоктується. Методика лікування лазером варикозної хвороби – найпрогресивніша та найбезпечніша сьогодні. Головними її перевагами є:

  • короткий час операції (25 хвилин);
  • госпіталізація не потрібна;
  • відмінна естетика (гладка шкіра, відсутність шрамів);
  • щадна анестезія;
  • збереження працездатності;
  • мінімальний період носіння компресійного трикотажу (2 тижні).

Таким чином, ЕВЛК вважається найпрогресивнішим способом лікування у сучасній флебології. Операцію проводять хірурги високої кваліфікації із застосуванням новітнього медичного обладнання.

Єдиний недолік методики — відносно висока ціна, але застосування лазерної коагуляції завжди окупається, позаяк результат лишається на довгі роки, побічні ефекти не виявляються, рецидиви виникають дуже рідко. Незважаючи на переваги ЕВЛК, не можна виключати переваги й інших малоінвазивних методів. Накращий спосіб — мініфлебектомію або ЕВЛК, склеротерапію або лазер, — завжди обирає фахівець, ґрунтуючись на діагностичних показаннях.

Роботи судинного хірурга Барабоя Костянтина Вікторовича (до і після)

Лазерное лечение варикоза, фото 1Лазерное лечение варикоза, фото 2
Лазерное лечение варикоза, фото 3Лазерное лечение варикоза, фото 4
Лазерное лечение варикоза, фото 5Лазерное лечение варикоза, фото 6
Лазерное лечение варикоза, фото 7Лазерное лечение варикоза, фото 8
Лазерное лечение варикоза, фото 9Лазерное лечение варикоза, фото 10
Лазерное лечение варикоза, фото 11Лазерное лечение варикоза, фото 12

Джерела:

  1. Горбунов В. В. Варикозне розширення вен. Лікування традиційними та нетрадиційними методами. / Москва: АСТ, 2011. ISBN 978-5-271-39581-9
  2. Кирієнко А. І., Богачов В. Ю., Гаврилов С. Р. та співавт. Хронічні захворювання вен нижніх кінцівок у працівників промислових підприємств Москви. Результати епідеміологічного дослідження// Ангіол. та судину. хір. - 2004. - Т. 10. - № 1. - С. 77
  3. Неврологія. Довідник практичного лікаря. Д. Р. Штульман, О. С. Левін. М. "Медпрес", 2008.

Задати питання

Ваш email не буде опубліковано.